Fizike

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/wwwhero/public_html/alb/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/wwwhero/public_html/alb/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/wwwhero/public_html/alb/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /home/wwwhero/public_html/alb/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 159.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/wwwhero/public_html/alb/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/wwwhero/public_html/alb/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/wwwhero/public_html/alb/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.

Pasojat fizike të shëndetit: sëmundje infektive të lëkurës, lunga, gjendje septike dhe septicemi; infektim i valvulës të zemrës, endokardite bakteriale; trombozë dhe ndryshime inflamatore në murin e enës; dëmtim toksik i mëlçisë, hepatit B, C akut dhe kronik; cirrozë; ndotje me virus HIV, HCV, HBV; dobësim i sistemit imunitar, helmim me drogë; neuroterapi toksike; çrregullime tretjeje, kequshqyerje, çekuilibër hormonal, shterpësi dhe impotencë; mbidozë, arrest kardiak dhe respirator, edemë, dëmtim post-hipoksik i trurit që rezulton në paralizë nervore, paralizë dhe deficite të tjera neurologjike, tik nervoze, kriza, çmenduri dhe vdekje.